E papritur! SHBA njeh vaksinat kineze

Written by on 29/10/2021

Të gjithë qytetarët shqiptarë që kanë marrë dy dozat e vaksinave kineze tashmë mund të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara. Lajmin e ka bërë të ditur shefja e Epidemiologjisë dhe Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino me anë të një postimi në Facebook.

 

Udhëtarët që shkojnë në SHBA do të konsiderohen të vaksinuar plotësisht nëse kanë kryer të dyja dozat Sinovac dhe Sinopharm si vaksina të parakualifikuara nga OBSH, shprehet Bino në postimin e saj./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist