E pajisur me robotë që vrasin bakteret, njihuni me projektin ambicioz në Florida!

Written by on 13/10/2021

Në Florida do të ndërtohet një qiellgërvishtës prej 55 katesh, e gjitha e konceptuar me teknologjinë anti-Covid.  Legacy Tower do të përmbajë  310 rezidenca luksoze, 219 dhoma hoteli e 10 kate strukturash mjekësore, të pajisura qe te gjitha me robotë që vrasin bakteret.

Çdo gjë është e mirëmenduar, në mënyrë që banorët e kësaj rezidence të mos preken nga asnjë pandemi në të ardhmen. Projekti 500 milionë dollarësh është menduar të investohet në këtë vend për shkak të aeroporteve dhe transportit të mirëorganizuar./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background