E fundit/Italia miraton dozën e tretë të vaksinës për të gjithë moshat!

Written by on 09/10/2021

Ministria e Shëndetësisë në Itali i ka dhënë dritën jeshile administrimit të dozës së tretë për njerëzit delikatë të të gjitha moshave dhe për të gjithë mbi 60. Vendimi vjen pas rezolutave të fundit të Agjencisë Evropiane të Barnave.

Ministria thekson se doza e tretë duhet të administrohet të paktën pas gjashtë muajsh nga përfundimi i ciklit të vaksinimit parësor./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background