“Dyqani i Alpinisteve” ne Kine, i pari qe qendron pezull ne 100 metra lartesi!

Written by on 07/05/2018

“Dyqani i Alpinisteve” ne Kine, i pari qe qendron pezull ne 100 metra lartesi!

Perkujdesja per nevojat e alpinisteve ne Parkun Kombetar Gjeologjik Shiniuzhai te Kines, eshte shoqeruar edhe me ngritjen e nje dyqani per te shitur uje dhe ushqime te lehta.I quajturi si dyqani me i papershtatshem ne bote, dyqani eshte i varur ne mes te nje shkembi te ndjeshem ne Pingjiang County me shume se 100 metra mbi toke. Nje strukture e zhveshur dhe e derdhur, dyqani eshte i pajisur mjaftueshem per te ofruar ndihme shume te nevojshme per qindra vizitore qe vijne ne Provincen Hunan per te vizituar tre atraksionet kryesore turistike, Miles Cliff, Hundred Miles Danxia dhe Ura me e larte ne bote prej xhami.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist