Dubai, vendi i parë që do të verifikojë vaksinimin ndaj Covid-19 me këtë metodë!

Written by on 26/02/2021

Emirates ka nënshkruar një Memorandum Mirëkuptimi me Autoritetin Shëndetësor të Dubait për të zbatuar verifikimin dixhital të testimit dhe vaksinimit të COVID. Masa vjen mes një rritjeje të mprehtë të rasteve në të gjithë Emiratet e Bashkuara Arabe që nga viti i ri, me skemën që pritet të dalë në jetë në muajt e ardhshëm.

Emirates airline receives 500,000 refund requests – Middle East Monitor

Ky bashkëpunim do ta poziciononte Dubain si një nga qytetet e para në botë që përdor verifikimin dixhital të të dhënave mjekësore në lidhje me testimin dhe vaksinimet e COVID-19./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist