Dubai, rinovohet aeroporti, Emirates shkurton 25% te fluturimeve

Written by on 17/01/2019

Dubai, rinovohet aeroporti, Emirates shkurton 25% te fluturimeve!

Aeroporti i Dubait i cili vetem para pak ditesh priti pasagjerin e tij te 1 miliardte dhe qe
konsiderohet si nje nder aeroportet me me fluks ne bote do t’i nenshtrohet nje rinovimi gjate
ketij viti per te permiresuar sherbimin dhe zgjeruar hapsirat. Punimet jane parashikuar te
zhvillohen gjate muajve pranverore nderkohe qe nje vemendje te madhe do te marrin pistat e
fluturimit. Punimet pritet te ndikojne ne fluturimet e linjave qe operojne ne aeroport.
Emirates ka deklaruar se do te shkurtoje me 25% fluturimet e planifikuara per kete periudhe.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist