Drejt Shteteve të Bashkuara vetëm me pasaportë. Vendimi publikohet në faqen e Ambasadës Amerikane!

Written by on 25/10/2021

SHBA ka hequr më në fund vizat për Kroacinë. Kjo do të thotë që qytetarët kroat, tani  mund të udhëtojnë drejt Shteteve të Bashkuara vetëm me pasaportë, pa qenë nevoja të aplikojnë për vizë.  Ata mund ta vizitojnë SHBA-në për turizëm ose biznes dhe mund të qendrojnë jo më shumë se 90 ditë.

“Urime Kroaci për anëtarësimin zyrtar në Programin e Heqjes së Vizave”, shkruhet në njoftimin në Facebook të ambasadës së SHBA-së në Kroaci./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist