Do te shpernguleni ne Amerike? Ja qytetet me qerate me te shtrenjta!

Written by on 10/09/2018

 

Çmimet e pronave ne SHBA po rriten shume me shpejt se te ardhurat e amerikaneve, duke e bere me te shtrenjte tregun e shtepive.Qiramarresit me te ardhura te uleta duhet te mbajne barren me te rende financiare. Çmimi i marre me qira ne Los Anxhelos perben me shume se 100 per qind te te ardhurave mesatare per banoret me fitim me te ulet. Nga te dhenat e kompanise se pasurive te patundshme  Zillow  ne vend te pare si qyteti me qirate me te shtrenjta ne Amerike per kete vit renditet Los Angelos, ku banoret ne zona te caktuara duhet te paguajne mbi 25 mije $ nga te ardhurat vjetore vetem per qera. Listen e pason Miami, San Diego, San Fransisko, New York, San Hes, Boston, Sacramento dhe Denver.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist