Disa nga vendet ku shqiptarët mund të pushojnë këtë verë

Written by on 30/06/2021

Një sërë vendesh kanë të hapur kufijtë për shqiptarët që duan të pushojnë. Deri më tani vendet që nuk kërkojnë test apo vaksinë për pasaportat shqiptare janë Austria, Holanda, Belgjika dhe Zvicra. Po ashtu shqiptarët mund të udhëtojnë edhe drejt vendeve tropikale si Maldive, Zanzibar, Dubai apo ishujt e Mesdheut.

Megjithatë, kufizimet mund të ndryshojnë për shkak të situatës epidemiologjike të secilit vend, ndaj sugjerohet që përpara rezervimeve të kontrollohen paraprakisht kushtet e udhëtimeve në secilin destinacion./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background