Dimri i acartë “pushton” Stambollin

Written by on 17/02/2021

Pas Greqisë dimri i acartë ka pushtuar edhe Stambollin. Për këtë arsye vendi ka vendosur të mbyllë shkollat të paktën për këtë javë. Objektet e njohura që tërheqin një numër të madh turistësh si “Hagia Sophia” dhe Xhamia Blu janë zbardhur nga dëbora.

Heavy snow, winds to get more intense in Istanbul throughout week

Pritet që temperaturat e ulëta në Turqi të jenë prezente deri ditën e enjte./radiotravel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist