Die Welt me nje tjeter artikull promovues per Shqiperine turistike

Written by on 25/06/2018

Die Welt me nje tjeter artikull promovues per Shqiperine turistike

Gazeta Gjermane Die Welt i ka dedikuar nje reportazh rivieres joniane shqiptare duke ftuar te gjithe turistet te vizitojne Shqiperine turistike, nje nder destinacionet ende te pazbuluara mire ne Mesdhe.Gazeta Gjermane sugjeron turistet qe te nguten te vizitojne Shqiperine ku mund te gjenden ende vende te paprekura pasi ne kete rajon ka plane te medha per te ardhmen.Reportazhi nis me Vloren dhe prek disa prej brigjeve me te bukura te rivieres se jugut si Lukova, Dhermiu e Himara. Ndersa per investimet ne turizem, ne artikull thuhet se qeveria shqiptare po e sheh kete sektor si burim kryesore te te ardhurave, duke u fokusuar tek investimet e huaja.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist