Dhoma e fshehte e Tutankhamunit nuk ekziston!

Written by on 08/05/2018

 

Pas vitesh te tera studimi dhe perpjekjesh per te zbuluar nje dhome te fshehte ne varrin e Tutankhamunit, ekspertet egjiptiane jane dorezuar dhe pranojne se nje vend i tille nuk ekziston.Deri vone, arkeologet ishin 90% te bindur se kishte nje dhome sekrete pas murit te varrit 3.000-vjeçar te faraonit-adoleshent.Nje teori madje sugjeronte se mund te behej fjale per vendin ku ishte vendosur te prehej Mbreteresha Nefertiti, per te cilen disa thone se ka qene e ema e Tutankhamunit. Verifikimet e reja, megjithate lene te kuptohet se ne strukture nuk ka asnje dhome te kesaj natyre.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist