Destinacioni më i bukur turistik është një nga vullkanet më aktive në botë!

Written by on 09/12/2019

Një vullkan ka shpërthyer në Zelandën e Re, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave. Sipas lajmeve dhe policisë lokale, janë vënë re turistë duke ecur brenda kraterit të vullkanit të ishullit të Bardhë , vetëm disa momente para shpërthimit. Më shumë 20 persona janë shpëtuar, por kushtet e vështira kanë penguar operacionin e autoriteteve. Ishulli i Bardhë, është një nga vullkanet më aktive në Zelandën e Re. Por, pavarësisht kësaj , ishulli në pronësi private është një destinacion turistik brenda të cilit zhvillohen mjaft fluturime për të huajt.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist