Destinacionet pa viza qe po terheqin me shume turiste

Written by on 08/09/2018

 

Destinacionet me lehtesi vizash se fudmi po perjetojne nje zhvillim te theksuar te sektorit te turizmit nisur nga fakti qe jane ta hapur para shume vendeve dhe presin turiste nga tregje te ndryshme. Organizata Boterore e Turizmit ka bere studimin e fundit ne lidhje me destinacionet me te mira qe nuk kerkojne  vize kalimi ose net e cilat marrja e nje vize turistike eshte shume e thjeshte. Ishujt Cook, Micronezia dhe Niue ne Paqesor jane ne vendet e para te listes. Nderkohe ne menyre surprizuese edhe Lindja e Mesme ofron destinacione per tu vizituar pa vize. Katari eshte nje prej tyre. Listen e vijon Republika Domenikane, Haiti, Ekuador, Indonezia dhe Taivani.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist