Destinacionet me te vizituara kete vit sipas Tripadvisor

Written by on 26/05/2018

Tempulli Angor Wat ne Kamboxhia eshte cilesuar si vendi me i vizituar ne bote, nga lista e pervitshme e TripAdvisor. Websiti i famshem turistik ka pergatitur listen e vdeneve me te vizituara per kete vit bazuar ne klikimet qe udhetaret kane bere nga vende te ndryshme te botes. Burgu i famshem i Alkatrazit ne San Francisko, renditet i pari ne Amerike si me i vizituari, me miliona turiste qe shkojne aty çdo vit, ndersa ne listen e vendeve me te vizituara ne bote renditet i teti. Kulla e Londres renditet e para ne Angli, dhe e 15 ne bote. Vendi qe renditet i dyti si vendi me i vizituar ne bote eshte Sheshi i Spanjes ne Sevilje. Listen e vijojne  Xhamia Sheikh Zayed ne Abu Dabi; Bazilika e Shen Pjetrit ne Vatikan; Katedralja de Cordoba ne Spanje; mauzoleu Taj Mahal ne Agra te Indise; katedralja Duomo e Milanos ; Parlamenti madheshtor i Budapestit dhe Pallati i operas ne Sidnei.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist