Destinacionet me te rrezikshme per te udhetuar!

Written by on 19/11/2018

Libia, Afganistani dhe Somalia jane vendet me te rrezikshme ne toke, sipas nje harte te re te hartuar per udhetaret qe i paralajmeron ata per rreziqe jashte vendit. Harta interaktive ‘Travel Risk Map’ per vitin 2019 tregon vendet ku udhetaret kane me shume gjasa te kene probleme kur eshte fjala per sigurine rrugore, sigurine e tyre dhe çeshtjet mjekesore. Por nga ana tjeter vendet nordike Finlanda, Norvegjia dhe Islanda jane etiketuar si vendet me te sigurta ne kete harte.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist