Destinacionet me te preferuara te veres ndodhen ne Europe!

Written by on 22/04/2018

Destinacionet me te preferuara te veres ndodhen ne Europe!

Harta e destinacioneve me te preferuara per kete vere do te perqendrohet serish ne Europe. Te dhenat e Keshillit Boteror te Turizmit dhe Udhetimit raportojne se Spanja parashikon qe te kete nje numer rekord turistesh kete sezon. Rritja e kerkeses mbeshtetet kryesisht nga paqendrueshmeria e destinacioneve te tjera konkurruese por edhe sherbimit e atraksioneve spanjolle. Ne kater muajt e pare te ketij viti Spanja si destinacion turistik shenoi rritje te numrit te turisteve me rreth 4.4% krahasuar me te njejten periudhe te nje viti me pare.  Italia eshte nje tjeter destinacion qe do te gezoje popullaritet mes shume destinacione te tjera te Europes. Ne 20 vitet e fundit numri i turisteve eshte rritur mesatarisht me 3.5%, veçanerisht ne qytet e artit.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist