Destinacionet me te preferuara kete vit mbeten ato europiane

Written by on 13/07/2018

Destinacionet me te preferuara kete vit mbeten ato europiane

 

Harta e destinacioneve me te pelqyera perfshin serish Europen. Te dhenat e Keshillit Boteror te Turizmit dhe Udhetimit tregojne se Spanja do te kete nje numer rekord turistesh kete sezon. Rritja e kerkeses mbeshtetet kryesisht nga paqendrueshmeria e destinacioneve te tjera konkurruese, por edhe nga sherbimi i mire spanjoll. Ne kater muajt e pare te ketij viti, Spanja, si destinacion turistik shenoi rritje te numrit te turisteve me rreth 4.4% krahasuar me te njejten periudhe te nje viti me pare. Italia eshte nje tjeter destinacion qe do te gezoje popullaritet mes shume destinacioneve te tjera te Europes, ndjekur nga Franca dhe Portugalia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist