Destinacionet me taksat me te larta te turizmit ne Europe

Written by on 27/09/2018

 

Sipas nje studimi te kryer se fundmi dhe te publikuar ne Daily Mail, disa prej destinacioneve europiane qe kane pasur taksat me te larta per turistet kete sezon jane Majorka, Ibiza, Menorka, Formentera, Barcelona, Roma dhe Berlini. Shume turiste ne keto destinacione kane paguar vec te tjerash edhe ate qe njihet si “Taksa Ekologjike”. Nje nder arsyet kryesore te vendosjes se nje takse te tille per turistet eshte grumbullimi i fondeve per te minimizuar efektet negative te turzmit ne qytete.Keto lloj taksash nuk shihen vetem ne kontinentin e Europes, por edhe ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe ne Azi.

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist