Destinacionet e preferuara te fundjavave ne Shqiperi

Written by on 04/06/2018

Fundjava e pare e qershorit ka sjelle nje fluks te madh te pushuesve te huaj qe zgjedhin te vizitojne Shqiperine. Ata nuk i gjen vetem ne jug, por edhe ne Gjirin e Lalzit.Nderkohe nje destinacion i turisteve te huaj kete sezon eshte edhe Vlora. Prenotimet kane qene jo vetem nga vendet e lindjes, ndersa kete te diel kane mberritur pushues nga Gjermania, Franca, Italia, Anglia, por edhe nga Rusia dhe Ukraina.Te huajt nuk preferojne vetem plazhet, por edhe zonat historike dhe arkeologjike, si dhe zonat malore si Llogoraja.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist