Destinacione, ja ku jane rezervuar me shume fluturime kete sezon

Written by on 12/09/2018

 

New Yorku, Londra dhe Bangkoku. Jane keto tre destnacionet me te rezervuara ket vit per kalimin e ketij sezoni nga turistet europian. Studimin e ka sjelle se fundmi SkyScanner, qe ka monitoruar rezervimet e fluturimeve per vjeshten e ketij viti. Metropoli amerikan mban vendin e pare ashtu sikurse vitin e kaluar, madje kete vit ka nje rritje te kerkeses per fluturime drejt ShBA me 7% me shume se viti i kaluar. Peseshen me te mire e mbyllin Amsterdami dhe Havana. Nderkohe ne listen me 10 vendet ku europianet do te udhetojne me shume kete periudhe jane edhe Barcelona, Praga, Parisi, Venecia dhe Dubai.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist