“Despacito” vijon te thyeje rekorde

Written by on 20/10/2018

“Despacito” vijon te thyeje rekorde

Nese degjoni nje fragment te vijes melodike apo zerit te kengetareve me siguri do ju kujtohet kenga. Behet fjale per hitin mjaft te degjuar dhe te popullarizuar “Despacito”, e kenduar nga Luis Fonsi dhe Daddy Yankee qe po thyen çdo rekord.Deri me tani kenga ka kaluar shifren e pese miliarde klikimeve ne YouTube qe nga publikimi i saj ne janar te vitit 2017, duke u bere videoja me e klikuar ndonjehere ne historine e ketij kanali. “Billboard” ka bere te ditur se fundmi se kjo kenge ka thyer gjithsej edhe shtate rekorde boterore te Guinness ne nje afat kohor prej nje viti e gjysme:1- Kenga qe qendroi me shume jave ne top listen Latine te Billboard.2- Videoja muzikore me e shikuar online.3- Videoja muzikore me e pelqyer online.4-Videoja muzikore me e shikuar ne YouTube.5- Kenga me e degjuar ne bote.6- Videoja e pare ne YouTube qe ka arritur 5 miliard shikime.7- Videoja me e shikuar online.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist