Deputetet britanike votojne kunder Brexit pa marreveshje!

Written by on 30/01/2019

Deputetet britanike miratuan dje ne mbremje nje amendament jo-detyrues qe perjashton mundesine e nje Brexiti pa nje marreveshje me Brukselin, si dhe nje amendament duke kerkuar nje alternative per te per kufirin irlandez. Kryeministrja britanike, Theresa May duhet te vazhdoje bisedimet me lideret e BE-se ne ditet e ardhshme, pasi ligjvenesit mbeshteten nje propozim qe ajo te rinegocioje marreveshjen Brexitit.Megjithate, BE ka njoftuar se nuk do te ndryshoje tekstin ligjor te dakorduar me kryeministren britanike. May tha se, pas bisedimeve me BE-ne, marreveshja e rishikuar do te kthehen ne parlament “sa me shpejt te jete e mundur” ne nje tjeter “votim te rendesishem”.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist