Del renditja e pasaportave/ Kosova më e dobëta në rajon për nga liria e lëvizjes

Written by on 07/10/2021

Kompania londineze Henley & Partners, e cila ofron këshillim për shtetësinë ka publikuar një listë të pasaportave “më të fuqishme” në botë, sipas të cilave pasaportat e Japonisë dhe Singaporit janë të parat në listë, pasi  me to mund të udhëtosh në 192 vende pa pasur nevojë për vizë.

Pasaporta e Kosovës është më e dobëta në rajon, ndërsa ajo shqiptare renditet në vendin e 55 në të gjithë botën./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background