Del lista me miliarderët e vitit 2019, befason renditja e Zuckenberg!

Written by on 28/12/2019

Miliardierët e botës po pasurohen çdo vit. Në vitin 2019, 500 burrat më të pasur në botë, fituan 1200 miliardë dollarë, që është 25% më shumë se 2018 sipas  Indeksit të Bloomberg Billionairs, i cili vlerëson se pasuria e tyre vlen rreth 5900 miliardë dollarë. Jef Bezos mbetet në krye të listës dhe pas tij vjen Bill Gates ndjekur nga Bernard Arnault. Më i “varfëri” i miliarderëve është renditur Mark Zuckenberg.


Current track

Title

Artist

Background