Del bilanci paraprak/190 të vdekur dhe mijëra dëme nga katastrofa e përmbytjes në Gjermani!

Written by on 19/07/2021

Katastrofa e përmbytjes në Evropën Perëndimorë u ka marrë jetën të paktën 190 personave. Një numër edhe më i madh rezulton të jenë në kërkim, ndërkohë që autoritetet vijojnë punën për t’u ardhur në ndihmë familjeve në nevojë.  Kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila vizitoi një nga zonat e përmbytura tha se katastrofa është e tmerrshme dhe është e vështirë të përshkruhet dëmi i shkaktuar.

Përpos Gjermanisë, edhe Belgjika, Holanda, Zvicra, Italia, u prekën nga reshjet e dendura të shiut dhe përmbytjet me shkaktar kryesor ndryshimet klimatike./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background