Deklarata e pare e shqiptarit qe sulmoi Eurovizionin …

Written by on 16/05/2018

I riu që bëri skandal në Festivalin Europian të Këngës, Eurovision është një shqiptar me nënshtetësi britanike. 

Konstanin Bouki është rreth 30 vjeç. 

Ai prej disa viteve  ka emigruar në Londër dhe ka kohë që e thërret veten filozof, reper dhe adhuron Che Guevaran. 

Ai deklaroi për një intervistë  se gjesti i tij ka ardhur si një formë për korrupsionin dhe shtypjen e njerëzve nga pushteti. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist