Dasma e Vitit po afron, ja ku do te mbahet ajo!

Written by on 12/04/2018

Dasma e Vitit po afron, ja ku do te mbahet ajo!

 

Do te jene 3 lokacione te ndryshme ne te cilat do te zhvillohet shume shpejt eventi glamour me i pritur i pranveres se ketij viti. Dasma mbreterore e princ Harry-t dhe Meghan Markle ne Angli do te jete nje ceremoni me disa itinerare ne Londer. Festimet do te nisin ne Keshtjellen Windsor qe do te pergatitet denjesisht per te pritur eventin dhe qe sigurisht do te jete e tejmbushur ne kopshtet e saj me te ftuar por edhe vizitore kurioz per te ndjekur nga afer gjithcka ndodh me Meghan dhe Harry. Dy bashkeshortet e ardhshem me 19 maj  do te thone Po-ne e famshme ne Kupolen e Saint George. Pas ceremonise Mbreteresha Elisabetta II do te prese 200 te ftuar ne sallen shteterore te banketit. E ne fund dasma do te spostohet ne Frogmore House, ku eshte planifikuar edhe nje darke, qe per familjen mbreterore konsiderohet nje oaz i vertete. Me siguri me kalimin e diteve do te zbulohet edhe me shume nga Dasma e Vitit por deri tani dihet se do te jete madheshtore e se asnje politikan nga brenda apo jashte Britanise nuk do te jete i ftuar!


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist