Dalin të dhënat, turizmi në Karaibe një mankth i keq i 2020-ës!

Written by on 17/03/2021

Organizata e Turizmit në Karaibe ka publikuar shifra të reja që ilustrojnë ndikimin e Covid-19 në sektorin e mikpritjes gjatë vitit të kaluar. Ndikimi ishte veçanërisht i mprehtë nga prilli deri në mes të qershorit. Të dhënat zbulojnë se arritjet e turistëve në vitin 2020 ranë më shumë se 11 milion, një rënie prej 65 përqind në krahasim me 32 milionë vizitat turistike të 2019-ës.

Zbuloni se çfarë duhet të bëni për të blerë një ishull në Karaibe -  Shqiptarja.com

Turizmi në Karaibe si asnjëherë më parë u karakterizua nga hotele dhe restorante të zbrazëta, atraksione të shkreta, kufij të mbyllur, punëtorë të larguar nga puna, linja ajrore të falimentuara dhe linja të gjymtuara të lundrimit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist