Dalin të dhënat e shtatorit, aeroportet pritën më shumë pasagjerë!

Written by on 04/11/2021

Një rikthim i moderuar në udhëtimet ajrore është vërejtur gjatë shtatorit 2021, krahasuar me shifrat e gushtit, sipas raportit të fundit të publikuar nga Shoqata Ndërkombëtare e Transportit Ajror (IATA). “Performanca e shtatorit është një zhvillim pozitiv, por rimëkëmbja e trafikut ndërkombëtar mbetet e ngecur mes mbylljeve të vazhdueshme të kufijve dhe vendosjes së karantinës”, vuri në dukje në këtë drejtim Drejtori i Përgjithshëm i IATA-s, Willie Walsh.

 

Ai theksoi se lehtësimi i kufizimeve të udhëtimit në tregje të rëndësishme si Argjentina, Australia, Tajlanda dhe Singapori, duhet të nxisë  rivendosjen e lirisë së udhëtimit./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist