Dalin statistikat/Në gusht mbi 1 milionë të huaj hynë në Shqipëri

Written by on 24/09/2021

Në muajin gusht që lamë pas mbi 1 milionë e gjysmë shtetas të huaj kanë hyrë në Shqipëri. Krahasuar me gushtin e 2020-ës do të thotë se kanë hyrë 2.7% më shumë të huaj.

Sipas INSTAT, daljet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj nga territori i Shqipërisë, gjatë muajit gusht 2021 kanë shënuar një rritje me 2.5 herë krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë./radiotravel.al 

 


Current track

Title

Artist

Background