Dalin pamjet/Si do të duket shëtitorja e re në Sarandë

Written by on 14/11/2020

Në sezonin e ardhshëm veror do të jetë gati shëtitorja e Sarandës. Kjo hapësirë publike e cila aktualisht është një kantier punimi, do të jetë shumëfunksionale e në shërbim të pushuesve që zgjedhin bregdetin. Punimet e filluara më 4 mars 2020 dhe të ndërprera për shkak të pandemisë, rinisën në qershor. Shëtitorja e Sarandës do të ketë plotësisht pamjen dhe parametrat e një Lungomareje, ndërkohë që projekti përfshin edhe restaurimin e fasadave, për të përmirësuar njëkohësisht estetikën.


Current track

Title

Artist

Background