Dalin fotot e para/Drejt përfundimit ndriçimi i Kalasë së Krujës!

Written by on 04/03/2021

Pas asaj së Shkodrës dhe Beratit, edhe Kalaja e Krujës po shkon drejt përfundimit të projektit për ndriçimin e saj, për ta kthyer në një atraksion turistik edhe gjatë mbrëmjes. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës, Elva Margariti. Sipas saj, me ndriçimin e kalasë qyteti të ofron një tjetër magji gjatë mbrëmjes.

Krujë/ Kalaja e Skënderbeut, punime mirëmbajtjeje në pritje të gjallërimit  prej vizitorëve - ATSH -

Në përfundim, projekti synon të thithë më tepër turistë vendas dhe të huaj, duke patur impakt të drejtpërdrejtë në ekonominë  e qytetit të Krujës./radiotravel.al 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist