Covid-i mbërrin në Antarktidë, 36 persona rezultojnë të infektuar!

Written by on 22/12/2020

Koronavirusi së fundmi ka mbërritur edhe në Antarktidë, që do të thotë se tani sëmundja është përhapur në çdo kontinent.  36 veta kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 ditën e djeshme. 1 ditë më parë, Antarktida ishte këndi i vetëm i planetit i paprekur nga virusi vdekjeprurës. I gjithë trafiku turistik në kontinentin e akullt është anuluar gjatë gjithë pandemisë dhe të gjitha kontaktet janë të ndaluara.


Current track

Title

Artist

Background