COVID i jep Pakistanit një dritë jeshile në turizëm

Written by on 27/02/2021

Pakistani është shfaqur si një nga destinacionet turistike më të kërkuara gjatë viteve të fundit. Kombi i Azisë Jugore kryesoi disa lista ndërkombëtare të udhëtimeve si “10 vendet më të këndshme për të shkuar në 2019” të Forbes dhe “destinacioni më i mirë për pushime i Conde Nast në vitin 2020”. Administrata e Kryeministrit Imran Khan njoftoi planet për zhvillimin dhe promovimin e turizmit dhe zbutjen e kufizimeve të vizave për udhëtarët e huaj.

Imran lifts restrictions on tourism industry - Pakistan - DAWN.COM

 

Por fillimi i një emergjence globale shëndetësore dhe kufizimet që rezultojnë në udhëtimet në mbarë botën kanë prishur planet e qeverisë. Gjithsesi turizmi mbetet një ndër prioritetet e qeverisë si një industri që mund të zbusë varfërinë në vend./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist