Covid-19: Aeroporti i Hong Kongut teston kartën dixhitale të shëndetit për udhëtime

Written by on 18/03/2021

Autoriteti i Aeroportit të Hong Kongut ka provuar me sukses një provë të koronavirusit përmes aplikacionit digjital të shëndetit. Nga rastet e reja, tetë u transmetuan në nivel lokal dhe dy raste kishin origjinë të panjohur. Leja e shëndetit digjital u testua në një provë provë midis Aeroportit Ndërkombëtar të Hong Kongut dhe Aeroportit Ndërkombëtar të Los Anxhelosit.

Dip in August passenger traffic for Hong Kong airport | TTG Asia

Skema synon të lehtësojë dhe t’i bëjë udhëtimet ndërkombëtare më efikase. Aktualisht, udhëtarët që vijnë në Hong Kong duhet t’i nënshtrohen një testi koronavirusi në aeroport./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background