“Costa Luminosa” nis udhetimin rreth botes!

Written by on 07/01/2019

Ka nisur udhetimi me i vecante me krocere nga Genova i cili eshte quajtur “Udhetimi rreth botes”. Behet fjale per kroceren Costa Luminosa te kompanise Costa Crociere, e cila do te kete ne bord 2300 pasagjere, do te udhetoje per 112 dite ne 5 kontinente dhe 43 destinacione te ndryshme. Ky eshte mega turi i 12 i kompanise qe ne 8 vjet ka terhequr mbi 60 mije turiste. Turistet me te shumte te turit 2019 te kroceres jane ata franceze, ndjekur nga gjermanet dhe italianet. Mega turi do te perfundoje ne 27 prill kur Costa Luminosa pasi te kete bere xhiron e botes do te mberrije ne Venecia.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist