Costa del Sol në Spanjë së shpejti me një prej komplekseve më të mëdha të argëtimit për vizitorët

Written by on 09/03/2019

Costa del Sol në Spanjë së shpejti me një prej komplekseve më të mëdha të argëtimit për vizitorët

Ne nje prej vendpushimeve me luksoze spanjolle Costa del Sol  pritet te ndertohet nje kompleks gjigand argetimi per turistet. Ky kompleks pritet te kape vleren e 600 miione dollareve pasi ne te do te perfshihen dy hotele nje hapsire koncertesh dhe nje arene cirku. Eshte nje siperfaqe prej 175 mije metra katrore e vendosur afer  Torremolinos, aty ku do te zhvillohet dhe plani i ndertimit te ketij projekti. Aty do te jene dhe 70 retsorante, qindra dyqane, pshina, akuariume dhe shume hapsira te tjera argetimi per vizitoret. Nderkohe jashte kompleksit eshte parashikuar qe 250 mije meter katrore te jene te dedikuara per parqe dhe kopshte. Komapnia qe ka marre persiper ndertimin e ketij projekti eshte shprehur se 20 perqind e materialeve te perdorura jane te riciklueshme .


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist