“Corriere della sera”: Tirana, destinacioni me i mire per festat e fundvitit!

Written by on 03/12/2018

Gazeta e njohur italiane “Corriere della Sera” e rendit Tiranen si destinacionin me te mire per turistet italiane per festat e fundvitit, duke e cilesuar si nje nga qytetet me te reja, me alternativa dhe kosto te ulet ne Europe. Ka qene gazetarja Francesca Massoti qe ka bere artikullin e radhes per festa ne Shqiperi e konkretisht e ndalur ne kryeqytet. Ne suplementin e saj, “Corriere della Sera” evidenton disa nisma te ndermarra nga Bashkia e Tiranes dhe atmosferen festive qe mbizoteron kete fundvit ne kryeqytet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist