“Corriere della Sera”: Shqiperia moderne dhe antike, destinacion i ketij viti!

Written by on 23/02/2019

Gazeta e njohur italiane “Corriere della Sera” i ka dedikuar nje reportazh Shqiperise moderne dhe antike, duke pershkruar nje udhetim qe fillon nga kryeqyteti dhe kalon neper qytetet me historike si Shkodra, Kruja, Gjirokastra por edhe ne ato antike si Apollonia dhe Butrinit.Nje pjese e artikullit i dedikohet edhe Tiranes si nje prej qyteteve qe ka ndryshuar jazhtezakonisht shume sipas gazetes. Nderkohe prestigjozja italiane ka keshilluar qytetet kulturore dhe peizazhet e mrekullueshme te rivieres per te gjithe turistet italiane qe do te vijne kete vit ne Shqiperi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist