Cili do te jete fituesi i Topit te Arte?

Written by on 28/11/2018

Per te mesuar zyrtarisht se cili do te jete fituesi i Topit te Arte per vitin 2018, do te duhet te presim javen tjeter, por per median spanjolle “Onda Cero”, podiumi eshte vendosur tashme.Keshtu lojtari me i votuar duket se eshte kroati i Realit te Madridit, Luka Modriç, i ndjekur nga Cristiano Ronaldo dhe ylli francez i Atleticos se Madridit, Antoinne Griezmann.Pretendimet e medias spanjolle jane krejtesisht te kunderta me francezen L’Equipe”, pasi kjo e fundit ka parashikuar ne podium kroatin Modriç dhe dy francezet, Varane dhe Mbappe.Nese konfirmohet artikulli i “Onda Cero”, atehere Luka Modriç do te thyeje hegjemonine 10-vjeçare te dy futbollisteve me te famshem, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo, te cilet e kane fituar nga 5 here secili kete trofe prestigjoz.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist