Çifti nga Zvicra viziton Shqipërinë me rulotë/ “Natyra këtu është kaq unike”!

Written by on 31/07/2021

Një çift zvicerian kanë zgjedhur Shqipërinë për pushimet e tyre, për ta eksploruar të gjithën me rulotë. Robert dhe Kathrin Rohbrach aktualisht janë ndalur në fshatin turistik të Dardhës ndërkohë që shprehen se të vizitosh Shqipërinë në këtë mënyrë, u kushton më pak xhepave të tyre.

Ajo çka u pëlqen më tepër turistëve nga Zvicra  është natyra dhe njerëzit, të cilët sipas çiftit janë tepër miqësorë dhe të gatshëm për ndihmë./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background