Cfare do te beje Erion Veliaj ne mandatin e dyte si kryetar bashkie I Tiranes

Written by on 29/03/2019

Kryetari I bashkise se Tiranes ka prezantuar planet e zhvillimit te qytetit te planifikuar te realizohen ne mandatin e tij te dyte, nje prej te cileve është edhe përfundimi i Bulevardit të ri që projekton Tiranën e 100 viteve të ardhshme. Ndersa sa i përket projektit te Unazës së Re, Veliaj siguroi se jane ne perfundim te procedurave dhe nje pjese e projektit do jete I realizuar Brenda ketij viti. Projekte te tjera te planifikuara te fillojne shume shmejt jane edhe rehabilitimi I Sheshit Nene Tereza, Bulevardi Zogi I pare, Piramida, terminali I autobuzeve, Nje kopsht Zoologjik modern si dhe 17 shkolla te reja qe do te ndertohen nga e para.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist