Celet sezoni ne Nikaj Mertur

Written by on 07/07/2018

Celet sezoni ne Nikaj Mertur

Me kenge, valle e lojera popullore, Bashkia Tropoje  celi ne bjeshket e krahines se Nikaj Merturit sezonin turistik veror malor.Zona vit pas viti po shenon rritje te numrit te vizitoreve, por potenciali ende eshte i pa shfrytezuar.Rruga drejt Currajt te Eperm, te cilesuar Perla e Apleve qe tashme ka nisur, do te jape efekte te menjehershme ne zhvillimin e turizmit. Autoritetet vendore shprehen te bindur se sezoni tjeter do te çelet ne Zemer te Alpeve. Perveç bukurive natyrore dhe ushqimeve karakteristike te zones,  trashegimia e pasur kulturore e shpirterore e ben me terheqese oferten per tu ngjitur ne Aplet e Nikaj Merturit.

 Nikaj Mertur

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist