Celet Panairi i Librit “Tirana 2018”!

Written by on 14/11/2018

Panairi i Librit “Tirana 2018” u çel sot ne Pallatin e Kongreseve. Nga data 14 deri me 18 nentor jo vetem libra, por dhe promovime dhe autore te ndryshem ne stendat e panairit. Renia e lexueshmerise vitet e fundit ka bere qe Shoqata e Botuesve Shqiptare kete vit ne edicionin e 21 te panairit te fokusohet tek leximi. Kryetari i Shoqates se Botuesve ben me dije se edhe tirazhet edhe kete vit vijne te reduktuara. Kete vit ne edicionin e 21 jane dy çmime per autore, por do te ndahen dhe vleresime te tjera. Numri i ekspozuesve eshte rreth 100 duke shtuar edhe pjesemarrjen nga shtepi te botuese nga Maqedonia e Mali i Zi.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist