Çelet gara për portin e ri tregtar në Porto Romano

Written by on 11/06/2021

Autoriteti Portual i Durrësit ka çelur garën për projektin që do të ketë porti i ri tregtar në zonën e Porto Romanos. Gara  do t’i hapë rrugë nisjes së punimeve për kthimin e portit të Durrësit në një port të ri turistik. Porti i ri tregtar do të kushtojë rreth 9.5 milionë euro dhe pritet të përfundojë brenda 8 muajsh.

 

Përpos nisjes së punimeve në zonën e Porto Romanos, pritet gjithashtu që të nisë puna e shndërrimit të portit të Durrësit në port turistik, një investim prej 500 milionë eurosh  nga kompania “Emaar” në Emiratet e Bashkuara./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background