Pm Drive

Page: 6

Sot është një ditë mëse e gëzueshme për këngëtaren me origjinë shqiptare e njohur në mbarë botën për hitet e saj. Sot motra e saj Rina feston ditëlindjen dhe Dua ka vendosur ta urojë më një status publik. “Më e lezetshmja nga të gjitha. Gëzuar ditëlindjen motër. Të dua në pafundësi. Jam me fat, shumë […]

Tuna duket se po i shijon momentet e të qenurit nënë. Ajo ka vendosur që të kalojë kohë me familjen e saj.  Por duket se është gëzuar tejmase me të voglin e saj. Patris duket se ka bërë hapat e parë. Pavarësisht angazhimeve të shumta që ka tani që do t’i rikthehet skenës, këngëtarja shqiptare […]

Anxhelina Hadërgjonaj është njëra nga vajzat e këngëtares Arberie Hadërgjonaj. Duke e trashëguar bukurinë nga nëna e saj.  Për të madje ka shkruar edhe portali boshnjak klix.ba, ku ka folur për fillimet e para të saj, është përmendur se është vajza e Albërije Hadërgjonajt dhe nga ta po cilësohet si një yll ndërkombëtar. Anxhelina Hadergjonaj është […]

“Kam Lajme”, shkroi Rita Ora në një postim në llogarinë e saj të “Instagram”-it. Më tej, Rita bën të ditur se i është bashkuar fushatës së UEFA @weplaystrong, për të cilin thotë se ndjehet shumë e emocionuar. Rita thotë më tej se pas muzikës, dashuria e dytë e saj është futbolli. “Ata kanë projekte të […]

Këngëtarja e famshme Cheryl u shfaq e mahnitshme me një fustan të bardhë në Festivalin e Filmit në Kanë. Ajo u rikthye në këtë event për herë të parë pas dy vitesh dhe për këtë fakt gjendej në ankth. Teksa ka shkëlqyer me paraqitjen e saj të gjithë po pyesnin se ku është Liam Payne. […]

Aktori i famshëm i “Deadpool” në një intervistë të dhënë së fundmi për emisionin e Lorraine ka pranuar për herë të parë publikisht se vuan nga ankthi. Edhe pse gjithmonë jemi mësuar ta shohim duke bërë humor nëpër intervista dhe sidomos në rrjetet sociale, aktori thekson se asgjë nuk është ashtu siç duket në ekran […]

Dua Lipa është kthyer në një ikonë të muzikës dhe është në përfundim e sipër të albumit të dytë. Këngëtarja pohon se shembull ka koleget e suksesshme dhe shumë artiste të tjera femra si Cardi B, Destiny Child dhe Pussycat Dolls, të cilat përçojnë mesazhin e fuqizimit të femrës sikurse “Spice Girls” në vitet ’90.

Rihanna është grabitur mbrëmjen e djeshme dhe është futur zyrtarisht në listën e famshme. Shtëpia e saj në Los Angeles është grabitur dhe hajduti duket se ka kaluar gjithë natën në ambientet e saj.  I dyshuari është një 26-vjeçar të cilin e kanë arrestuar menjëherë.

Ylli që krijoi hitin ndërkombëtar “Despacito” do të vijë të performojë në Tiranë me 27 korrik.  Edhe pse do edhe pak kohë që këngëtari të vijë në Tiranë kanë nisur shitjet e biletave online. Ajo që vihet re janë çmimet marramendëse. Në njoftimin e publikuar nga një prej më të mirëve të muzikës reggeton janë […]

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku shumë shpejt presin të bëhen prindër për herë të parë.  Së fundmi këngëtarja duket se ka bërë përplot 1 milionë ndjekës në Instagramin e saj.  Një sukses të tillë ajo duket se e ka ndarë me ndjekësit e saj.  Duket se këtë gjë Xhensila e ka festuar me lule dhe […]


Current track

Title

Artist

Background