Pm Drive

Page: 3

DJ dhe producenti i famshëm humbi jetën papritmas në Muscat, Oman teksa ishte me pushime në një resort bregdetar.  Ai ishte 28-vjeç dhe kreu vetvrasje .  Së fundmi ka qenë familja e Avicii-it ajo që ka folur rreth planeve për funeralin e DJ-it të njohur. Ka pasur shumë kërkesa në lidhje me varrimin e Tim […]

Mjaftuan disa foto ku ishin duke u përfaquar dhe në botën rozë shpërthyen thashethemet se Dua Lipa dhe Dj i famshëm Martin Garrix janë lidhur. Shumë thashethemeve dhe lajmeve nga mediet rozë ka vendosur ti përgjigjet vetë Dua me një video të postuar në Insta. “Mbrëmë isha për të parë mikun tim të dashur Martin […]

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira doli e dyta këtë Eurovizon teksa përfaqësonte Qipron. Përformanca e saj u bë hit në të gjithë Europën dhe mesa duket kjo i ka sjellë dicka. Ajo u përfol shumë në media ndërkombëtare, duke u cilësuar si më e mira e këtij festivali. 31-vjeçarja me origjinë nga Shqipëria, ka […]

Data 25 Maj do te jete dita kur e gjithe bote te njihet me yllin shqiptar, Era Istrefi. Kjo pasi ajo është pjesë e himnit Kampionatit Botëror të Futbollit 2018. Por Istrefi nuk është e vetme në këtë këngë, pasi edhe Nicky Jam e Will Smith do t’i bashkohen asaj. Media shqiptare e tregoi këtë […]

Këngëtarja, kërcimtarja dhe aktorja e famshme Jennifer Lopez njihet për historitë e saj të bujshme të dashurisë. Marrëdhënia e saj me Ben Affleck do të mbetet një ndër më të paharrueshmet po ashtu edhe martesa 8-vjeçare me Marc Anthony. Edhe pse çifti u ndanë në vitin 2011 ata kanë 2 fëmijë të bukur dhe ende […]

Rita Ora vetëm para pak ditësh i kërkoi falje fansave të saj dhe antarëve të komunitetit LGBT nëse kishte lënduar ndokënd me këngën e saj të fundit “Girls”,por mesa duket mbrëmë i vuri të gjitha sfidat dhe shqetësimet e kohëve të fundit pas krahëve dhe dha një performancë eletrizuese në Akademinë 02 Brixton në Londër. […]

Disa sende të këngëtarit Prince, i cili ka vdekur në vitin 2016, kanë dalë në ankand në New York. Në mesin e tyre është shitur edhe një kitare e verdhë për 225 mijë dollarë. Në mesin e gjërave të tjera të cilat po ashtu janë shitur është një kostum i kaltër, i cili është shitur […]

Ceremonia, ku nipi i Mbretëreshës, i gjashti në linjën e fronit, u betua për dashuri dhe nderim të ish-aktores, u ndoq nga miliona njerëz në të gjithë botën. Por, mijëra të tjerë kanë preferuar që të jenë pranë kësaj ceremonie dhe kanë shkuar në Berkshire që në orët e para të mëngjesit. Disa të tjerë […]

Ditë më parë nisën spekulimet se Brad Pitt dhe Jennifer Aniston do të bashkëjetojnë madje ata kanë biseduar edhe për të patur një fëmijë së bashku. E teksa ish-bashkëshortët ndezin zjarret e vjetra të dashurisë, Justin Theroux duket se ka nisur një romancë me mikeshën e Aniston, Selena Gomez. Burime pranë aktorit kanë treguar për […]

Është 48-vjeçare dhe vazhdon të jetë në një super formë fizike duke u bërë kështu një nga divat më në zë të Hollywood-it. Jennifer Lopez, së fundmi ka premtuar të lancojë klipin e saj të ri me titull “Dinero” në bashkëpunim me Cardi B dhe Dj Khaled. Ndonëse titulli i këngës lidhet me paratë këtë […]


Current track

Title

Artist

Background