Highlights

Page: 7

Ku do te “gelojne” turistet kete vere? Sipas operatorit prestigjoz te udhetimeve Thomas Cook rezervimet per kete sezon veror nga turistet europiane jane rritur me 40% per destinacionin Greqi nderkohe qe nje interes i konsiderueshem po shfaqet edhe per destinacionet Turqi dhe Egjipt. Sipas operatorit qe u sherben me shume se 20 milione turisteve ne […]

Lumturia tani vjen nga interneti. Kemi degjuar shpesh qe teknologjia na ben dem, por nuk e mendojne keshtu shkencetaret norvegjeze.Sipas tyre, sekreti i lumturise eshte te perdoresh internetin çdo dite. Te jesh “online”, thone ata, te ndihmon qe te kursesh kohen, te lidhesh me shpejt me miqte dhe te gjesh informacione te shumta qe ndihmojne […]

Dubai mahnit me kullen me te larte ne bote te energjise diellore. Faza e katert e parkut diellor te Mohammed bin Rashid Al Maktoum ne Dubai do te shfaqe kullen me te larte te energjise diellore ne bote, duke ndihmuar ne sigurimin e energjise se paster per me shume se 270,000 banesa. Kulla prej 260 […]

Kur milje mbi toke ndihesh si ne shtepi. Muajin tjeter, Grupi HNA i Kines do te marre dorezimin e nje avioni te ri Boeing 787-8, privat, qe per parametrat dhe ate cfare ofron ne brendesi mund te mbaje vertete titullin e nje “shtepie fluturuese”. 787 Boeing Business Jet, mund te pershkoje nje distance prej gati […]

Te rinjte “marrin kot” me alkool dhe festa te cmendura ne Miami. Autoritetet ne Majemi jane duke planifikuar nje sere masash te ashpra per te penguar festat ne brigjet e qytetit pas turmave te fundit te studenteve te kolegjeve dhe turisteve qe kane festuar te shfrenuar duke u bere problem per shfaqjet e pahijshme ne […]

Sipas parashikimit te analisteve te IDC, kete vit, shitjet boterore te pajisjeve wearable si oret dhe byzylyket smart do te rriten me 15% ne 133 milione njesi. Ne pese vitet e ardhshme, shitjet do te regjistrojne nje norme vjetore rritjeje prej 13,4%, duke arritur ne 219,4 milione njesi ne vitin 2022. Per momentin, ato gjejne perdorim me te gjere […]

Kjo pajisje e kthen shtepine tuaj ne High tech! Kompania Sony surprizon me pajisjen e radhes teknologjike. Behet fjale per Xperia Touch qe kushton 1500 euro dhe ben mrekulli per shtepine e perdoruesit. Funksionon pak a shume si nje smartphone, dhe ka nje projektor, i cili sherben per te kthyer ne ekran çdo siperfaqe ne […]


Current track

Title

Artist

Background