Highlights

Page: 6

    Live ne PM Drive me Fisnik Dragushen, Drejtorin Gjeneral te Vas Tour Kosova dhe Maqedonia ne diten e pare te workshop-it te turizmit Vas Travel Fair 2018. Dita e pare e eventit ne hotel Mariott ne Shkup te Maqedonise. Dragusha: Panairi ne konceptin B2B mundesi e mire per lidhje partneriteti per bizneset turistike […]

Azerbajxhani ne syrin e turisteve! Azerbajxhani po kerkon te promovohet gjithnje e me shume ne tregun turistik duke u kthyer ne nje destinacion vertete simpatik vitet e fundit. Vetem vitin e kaluar kete vend e vizituan mbi 8 milione turiste. Nderkohe viti 2018 pritet te sjelle te tjera rekorde. Per kete po japin kontribut edhe […]

Heshtje shurdhuese, brenda dhomes me te qete ne bote.   Nese po kerkoni qetesi dhe jeni lodhur nga zhurmat e perditshme ekziston nje vend ku nuk do te degjonit asgje. Behet fjale per dhomen me te qete ne bote. Ajo eshte ndertuar ne zyrat e Microsoft ne Redmond te Washingtonit. E izoluar ndaj cdo lloj […]

Udhetimet jashte Europes, ja destinacionet me te preferuara!   Europianet kete vit do te udhetojne edhe me shume jashte kontinentit. Sipas te dhenave te fundit qe sjellin agjencite europiane te turizmit destinacione si Meksika dhe Malajzia do te jene ne krye te preferencave per sa i perket vendeve me cmimet me e mira per udhetimet […]

Sistemi operativ iOS11.3 sjell risi per sigurine dhe baterine e iPhone   Azhornim ne privatesi dhe i baterise se iPhone. Keto jane nder risite me te rendesishme te iOS 11.3, perditesimi i sistemit operativ te Apple per pajisjet mobile te disponueshme prej pak oresh. Sa i perket privatesise se te dhenave, kompania me seli ne […]

Para per te shpenzuar? Italia, destinacioni kryesor per blerjet e luksit.   Turistet jashte Europes zgjedhin Italine, si destinacionin e tyre te preferuar per shoping. Te dhenat e fundit te Premier Tax Free tregon se kur vjen puna tek blerjet e luksit turistet amerikane dhe aziatike kane tre qytete europiane te preferuara dhe te treja […]

Original Group , nje prej me te njohurve ne bote per turizmin e “te rriturve” me qender ne Meksike, ka njoftuar planet per prezantimin se shpejti te kroceres se pare topless qe do te akomodoje ne bordin e saj turiste nudo. Anija turistike do te quhet “Temptation Caribbean Cruise” ashtu si dhe hoteli me te […]

Fluksi i turisteve ne Greqi ka nisur qe tani Konfederata e Turizmit e Greqise pret qe numri i vizitoreve te rritet me nje rekord 33 milione kete vit. Presidenti i grupit te industrise tha se rritja e turisteve do te sjelle 800 milione euro  te ardhura shtese ne ekonomine greke. Nderkohe te dhenat e Ministrise […]

Ku shkojne miliarderet per pushime? Studimi i fundit i Airbnb ka treguar se fundmi se cilat jane destinacionet kryesore te preferuara nga turistet e pasur per pushime. Studimi tregoi se vec resorteve me 5 yje, preference mbeten vilat private ne disa prej destinacioneve me te shtrenjta ne bote. Vendet qe mbiztorojne ne kerkesat e turisteve […]

Spanja, zemra e turizmit te krocerave Autoritetet e turizmit ne Spanje kane vendosur te promovojne me tej sektorin e lundrimit me krocera ne vend pasi deri me tani perfitimet nga anijet turistike ne kete destinacion kane qene te medha. Spanja eshte nje prej destinacioneve me popullore per turizmin e krocerave ne Europe. Vitin e kaluar […]


Current track

Title

Artist

Background